اطرافیان را می گویم. آن هایی که برایشان خدمتی کرده ای. کاری کرده ای. حالا از خانواده و خویشان بگیر تا همسایه و همکار و حتی مردم کوچه خیابانی که وقتی خطایی می بینی و دلت برایشان زجر می کشد که خود را به چه باتلاقی می اندازند و دستشان را که می گیری تو را برخوردشان با تو چگونه است؟

☘️بردبار باش. خودت را به بردباری بزن.می دانم درد دارد و خوب فهمیده ای اما خودت را به ندیدن رفتار #نه_خوب شان بزن این ها را تمرین کنیم تا کمی شبیه پیامبر بشویم.  

چقدر دلم به درد آمد وقتی این داستان را خواندم:

✍️الترغیب و الترهیب ـ به نقل از انس ـ : من با رسول خدا صلى الله علیه و آله راه مى رفتم و حضرت بُردى نجرانى با حاشیه اى زبر و درشت بر تن داشت. عربى بادیه نشین از راه رسید و رداى ایشان را محکم کشید. من به گردن پیامبر صلى الله علیه و آله نگاه کردم دیدم حاشیه رداء، از شدّت کشیدن، روى گردن حضرت ردّ انداخته است. آن بادیه نشین سپس گفت : اى محمّد! دستور بده از مال خدا که نزد توست به من بدهند. پیامبر صلى الله علیه و آله به طرف او برگشت و خنده اى کرد و سپس دستور داد به او چیزى عطا کنند.

الترغیب و الترهیب عن أنسٍ : کُنتُ أمشی مَع رسولِ اللّه ِ صلى الله علیه و آله و علَیهِ بُردٌ نَجرانیٌّ غَلیظُ الحاشِیَةِ ، فأدرَکَهُ أعرابیٌّ فجَذَبَهُ بِردائهِ جَذبَةً شَدیدَةً، فنَظَرتُ إلى صَفحَةِ عُنُقِ رسولِ اللّه ِ صلى الله علیه و آله ، و قَد أثّرَ بها حاشِیَةُ الرِّداءِ مِن شِدَّةِ جَذبَتِهِ . ثُمّ قالَ : یا محمّدُ، مُرْ لی من مالِ اللّه ِ الّذی عِندَکَ، فالتَفَتَ إلَیهِ فضَحِکَ ثُمّ أمَرَ لَهُ بعَطاءٍ .[الترغیب و الترهیب : 3 / 4 / 20.]

#حدیث
#اخلاقی
#از_معصوم_بیاموزیم

✨برخوردشان با تو چگونه است؟

❌ رفتارهای ظالمانه مان با خدا!

علیه ,الله ,صلى ,آله ,الترهیب ,اى ,علیه و ,الله علیه ,و آله ,صلى الله ,اللّه ِ

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مرد چاق. نمی دونم اسمشا چی بزارم:)))) داستانهای برتر دانلود کتاب تاریخ تحلیلی اسلام سید جعفر شهیدی ☑️شرکت بزرگ تبلیغ گستر شاهرود☑️ Texmovie پندار سراج طراحی سایت | هزینه طراحی سایت ردیاب برتر تخصصی ترین سایت ردیابی |